GERMENCİK SARAY TUĞLA

1960 yılından bu yana tuğla üretimi ile faaliyet gösteren Abdurrahman KABA'dan baba mesleğini tecrübesiyle birlikte devralan Edip KABA, 1977 yılında kurulan Germencik Toprak Sanayi adıyla faaliyet gösteren tuğla fabrikasını 2010 yılında devir almış ve Saray Toprak Sanayi olarak unvan değişikliği Yapmıştır. Yaklaşık 9 ay süren yatırım sürecinin ardından 2011 yılı Nisan ayında üretime başlamıştır. Üretime başladığımız günden bu güne kadar sürekli olarak kalitemizi ve ürün çeşitliliğini arttırmaya devam ediyoruz.

Firmamızın prensipleri arasında ilk sırayı kaliteli üretim ve müşteri memnuniyeti almaktır.

Sektördeki Anlayışımız;

  • Kapsamlı Kalite Garantisi
  • Zamanında Teslim ve Sorunsuz Sevkiyat
  • Müşteri Memnuniyeti
Biz, Tuğlada Kalite Yapıda Güven sloganı ile girmiş olduğumuz bu sektörde iddialı olduğumuzu, yaptığımız ve yapacak olduğumuz yatırımlar ile neticelendirmeyi hedeflemekteyiz. Siz değerli müşterilerimiz sayesinde ve istekleri doğrultusunda her gün daha kaliteli ve daha çeşitli ürünler sunmayı taahhüt etmekteyiz.

Biz, Germencik Saray Tuğla olarak kaliteli mamul üretmenin memnuniyetini yaşarken siz değerli müşterilerimizin de bu memnuniyetimize ortak olmanızı temenni ediyoruz. Firmamızın güçlü yapısı ve kadrosu sayesinde siz değerli müşterilerimizin kaliteli mamul ve tedariki konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi garanti ediyor, bu konuda güven sunuyoruz.

Geçmişten Günümüze Tuğla


Bilinen ilk yapı malzemesi olan tuğla. Yapılan araştırmalar sonucunda M.Ö 13000 ile 15000 yıllarında bile kullanıldığı tespit edilmiştir.

Doğal yapısı, Isı depolama özelliği, Nefes alan yapısı vb... birçok özelliğe sahip olan tuğla sanayileşme ile beraberinde sürekli olarak şekil değiştirerek çağın ihtiyaçlarını gideren bir yapı malzemesi olma özelliğini devam ettirmektedir.

Kilten Gelen Isı Yalıtımı

Kil doğal yapısı itibariyle ısı depolama özelliğine sahiptir. Aynı zamanda firmamızın yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda üretilen SÜPE bnR İZO %30'a varan standart bir enerji tasarrufu sağlar. Tuğla ile yapılan evler 4 mevsim konforlu bir yaşam alanı sunar

Kilden Gelen Güç

TUĞLA kaliteli killerin yüksek basınç ile şekillendirilip pişirilmesinden dolayı yüksek basınç dayanım özelliğine sahiptir. Sadece 19 cm kalınlığındaki SÜPER İZO 15 ton basınca dayanıklıdır. Sağlamlığı sayesinde binanızın taşıyıcı sistemine katkıda bulunur, kolon ve kirişlerin sarsıntı esnasında esnememesini engeller.

Kilden Gelen Ses Yalıtımı

Tuğla sahip olduğu doğal gözenekli ve delikli yapısı sayesinde sizlere huzur dolu bir yaşam alanı sunuyor. 19 cm kalınlığında örülen tuğla duvarlar yaklaşık 43 Desibel ses yalıtımı sağlıyor bu da tuğlayı yüksek ses yalıtımlı duvar blokları olarak duvarlarınızda güvenle kullanmanıza olanak sağlıyor.

Kilden Gelen Yangın Dayanımı

Üretim esnasında 900 oC ‘de pișirilerek üretilen ürünümüz A1 sınıfı yanmaz üründür. Aynı zamanda yangın esnasında yüksek ısılarda çatlayıp, ufalanmayan güvenli bir yapı elemanıdır.

Kilden Gelen Ekonomiklik

TUĞLA‘nın sahip olduğu maliyet avantajı, harç tasarrufu, sıva ve alçıyı çok iyi tutan yapısı ile hızlı bir șekilde örülür. Aynı zamanda yüksek ısı yalıtımı ile bir ömür cebinizin dostu olur.

Kilden Gelen Nefes

Tuğla, içerisinde bulanan gözenek yapısı sayesinde nefes alır. Tuğla ile örülmüș duvarlar nefes alma özelliği ile yașanılan mekanlardaki ısı ve nem dengelerini ayarlayarak sağlıklı ortamlar yaratır.

Kilden Gelen Çevrecilik

Doğal kilden üretilen tuğlalarımız %100 doğal , %100 geri dönüșümlü üretim esnasında hiçbir kimyasal madde kullanılmadan doğal olarak üretilmektedir. Binalarınız inșasında önemli oranda yer tutan bir yapı malzemesi olarak doğal yașam dengesini güçlendiren duvar ve döșeme elemanıdır. Ekolojik projeler için idealdir.

Kilden Gelen Alçı ve Sıva Uyumu

Tuğla %100 doğal yapısı ile alçı ve sıva uygulamalarında mükemmel uyum sağlar. Tuğla üzerine yapılan makine alçısı uygulamalarında çatlama yapmaz. Sıva filesi vb. yardımcı malzemelere ihtiyaç duymadan uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Kilden Gelen Su Yalıtımı

Tuğlalarımız yüksek teknolojili fırınlarımızda 900 oC ’de pișirildiğinden dolayı su emme değeri çok düșük su geçirmez bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda bünyesinde nem ve rutubet barındırmaz. Sizlere konforlu ve sağlıklı bir yașam alanı sunar.